go-out.com.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, sporcie oraz turystyce.

LifestyleTurystyka

Jak tanio podróżować? Znamy parę trików!

Jak tanio podróżować? Znamy parę trików!

Wiele z nas zadaje sobie pytanie, jak tanio podróżować? Czy jest to w ogóle możliwe, aby za wakacje lub weekendowe city breaki zapłacić rozsądną cenę? W tym artykule dowiesz się na co zwracać uwagę podczas wyboru miejsca oraz terminu podróży, w celu zaoszczędzenia pieniędzy.

Podróż poza szczytem sezonu

Zależnie od destynacji, szczyt sezonu może występować w innej porze roku, ze względu na na przykład warunki pogodowe. W Europie sezon podróżniczy rozpoczyna się w okolicach Świąt Wielkanocnych i trwa do końca września. Jeśli bardzo chcesz odwiedzić konkretną stolicę lub inne bardzo turystyczne miejsce najlepiej zrób to poza sezonem. Cena noclegów w tym okresie potrafi spaść kilkukrotnie, tak samo jak ceny biletów lotniczych. Dodatkowo, na przykład w kwietniu, możesz trafić na bardzo ładną pogodę i równocześnie mniejszą liczbę turystów. W sezonie wszechobecni turyści bardzo utrudniają zwiedzanie i cieszenie się podróżą.

Jak tanio podróżować? – destynacja

Czym bardziej popularne miasto czy okolica, tym wyższe ceny noclegu, jedzenia i picia w restauracjach oraz biletów do atrakcji. Jeśli chcesz wypocząć na plaży, zamiast wybierać Grecję zdecyduj się na Albanię, Bułgarię, Rumunię. Możesz również sięgnąć po dalsze destynacje takie jak Egipt czy Turcja. Po mimo ich odległości od Polski, to tylko bilety będą najdroższym wydatkiem. Ceny hoteli oraz jedzenia mogą być tam kilka razy tańsze niż na popularnych hiszpańskich, włoskich czy greckich wyspach. A może jesteś podróżnikiem, który nie obawia się bardzo dalekich destynacji? Wtedy zdecyduj się na Azję.

Bagaż podręczny zamiast bagażu rejestrowanego

Wszystko zależy na ile dni lecisz na wakacje. Jednak, większość z nas nawet na 8 dniowe wycieczki bierze ze sobą zdecydowanie za dużo rzeczy. Jeśli chcesz zaoszczędzić, zrezygnuj z bagażu rejestrowanego, który przecież trzeba opłacić w dwie strony. Najpopularniejsze tanie linie lotnicze pozwalają wejść na pokład w cenie biletu z dużym plecakiem. Jeśli podróżujesz bez dzieci, to uda Ci się spakować wszystko w plecak. Również, podczas rezerwacji pobytu możesz upewnić się czy w hotelu będziesz mieć dostęp do pralni, jeśli tak, nie powinieneś mieć żadnych obaw lecąc z samym plecakiem.

Noclegi u lokalsów lub w hostelach

Podczas podróży najwięcej pieniędzy wydajemy na noclegi oraz jedzenie. Zatrzymywanie się w wieloosobowych pokojach w hostelach, czy w mieszkaniach u ludzi poznanych wcześniej w Internecie na pewno nie jest rozwiązaniem dla każdego. Jeśli już chcesz w ten sposób spędzić parę nocy, polecamy wybrać się w podróż w co najmniej dwie osoby. Dodatkowo, posiadając aneks kuchenny lub kuchnię w miejscu swojego zakwaterowania możesz zrezygnować z jedzenie części posiłków ‘na mieście’. Aby zaoszczędzić, na pewno możesz sam przygotowywać sobie śniadania i kolacje. Posiłki te są znacznie mniejsze niż obiad, oraz pochłaniają mniej czasu w ich przygotowaniu.

Przekonaliśmy Cię, że warto podróżować? Nawet z małym budżetem? Dla chcącego nic trudnego!

BOOSTBIOTECH

Udostępnij